Založ si blog

Čím to je, že stráca kytičky? Spev to nebude.

V zlatom veku vysielania federálnej ČST bola populárna vedomostná súťaž s názvom „Desať stupňov ku zlatej“ v ktorej súťažiacemu ktorý v odpovedi chyboval odobrali kytičku kvetov.
Bude to pomaly 4 roky čo pán Prezident Kiska nastúpil do úradu. Od prvého dňa sa prihováral občanom ako najlepšie vedel. Ako si predstavuje svoju službu všetkým občanom naznačil už výberom zboru poradcov. Postupne sa z neho vyprofiloval ústavný činiteľ s vymedzeným postojom k vláde a parlamentu, postojom opozičným. Je nešťastím pre spoločnosť ak najvyšší ústavný činiteľ poklonkuje opozícii, používa opozičné techniky aj opozičný jazyk.
V septembri minulého roku unikli do masových médií dokumenty o plnení daňových povinností firmy KTAG, ktorá si v apríli 2014 uplatnila odpočet DPH. Občania si vypočuli od pána Prezidenta šokujúce súdy „Slovensko je mafiánsky štát“, lebo sa porušilo daňové tajomstvo na účely diskreditácie prezidenta“. Šokujúce boli nielen použité slová, ale najmä naivita, s akou zakryl pred verejnosťou fakty, že išlo aj o financovanie prezidentskej kampane. Zarazila aj bezočivosť zúčastnených, kedy výdavky použité v kampani zaúčtovali do nákladov firmy KTAG a ešte žiadali od štátu vrátiť 20%, ako nadmerný odpočet DPH. Čo už je to za obranný argument, že chyba v účtovaní bola odstránená a nedoplatok na dani spolu s pokutou obratom zaplatený? Smutné je, že konateľ firmy KTAG musel prejaviť účinnú ľútosť, aby trestnosť skutku zanikla. Prezident tušil, že vec nebude dlho ležať ľadom, preto sa opakovane vypytoval ako prebieha vyšetrovanie a či nehrozí jeho diskreditácia. Toľko sa veci rozmazávali v médiách, až Generálna prokuratúra prikázala, aby kauzy daňového eskamotérstva aj čudného prevodu vlastníctva lukratívneho pozemku vo Veľkom Slavkove, preskúmala NAKA.
Ministrovi Kaliňákovi opakovane prezident odporúča odstúpiť, naposledy v rozhovore pre maďarský týždenník. Nielen hovorca kancelárie prezidenta Krpelan, ale už aj pán Prezident samotný tvrdí nezakryto, že Kaliňák zneužíva svoje postavenie, využíva NAKA na politický zápas a tak ďalej. Nuž aj pán prezident by mal takéto obvinenia doložiť niečím konkrétnym, nestavať na domnienkach, dedukciách a hlavne sa zbaviť „matovičovštiny“ pri kritike orgánov činných v trestnom konaní. Ak sa pán Prezident stavia na čelo opozičnej kohorty, ktorá si dala za cieľ odstreľovať členov vlády SR len tak z plezíru, musí mať na to vážny dôvod. Inak povedané, je osobne zainteresovaný zahojiť svoje urazené ego práve na účet Kaliňáka. Bol to predsa Minister vnútra, ktorý prezidenta „podrazil“ tým, že ho nepodržal v kauze lietania vládnym špeciálom na linke Bratislave – Poprad – Košice, pomenoval to správnym slovom „papalášizmus“ a vystavil mu účet vo výške takmer milióna € za súkromné lety.
Len čo pán Prezident presedlal z lietadla na automobil, jedno vládne vozidlo sa pokazilo. Prezident sa predsa nebude voziť na 7 ročnom BMW, vyhliadli mu teda reprezentačný Mercedes s drahou výbavou. Nákup takého vysoko nadštandardného vozidla Kaliňák podmienil písomnou požiadavkou p. Prezidenta. Nenaletel, taký list by Kaliňák určite posunul do médií, aby prezidenta diskreditoval!
V minulom roku vykonal p. Prezident dve návštevy vzdialených krajín, na palube vládneho špeciálu sprevádzaný „svojimi ľuďmi“. Počas návratu z Mali vraj cestujúci boli hladní, hoci si MENU prezidentská kancelária vopred odsúhlasila. „Kaliňák“ im nedodal fotografie jedál v mierke 1:1 a uviedol ich tak do omylu o veľkosti porcií. Počas návratu z Mexika prišlo jednému účastníkovi tak zle z jedla, že obsah žalúdka sa ocitol na sedadlách a na podlahe A 320. Kaliňák na TB spresnil, že nevoľnosťou netrpel jeden, ale viac cestujúcich, správali sa ako prasce a posádka zvažovala mimoriadne pristátie v Mníchove, aby ich odovzdala do starostlivosti polície.
Tri roky pán Prezident odmietal vymenovať ústavných sudcov zo siedmych parlamentom zvolených kandidátov. Keď už to musel urobiť, tak ako naschvál vymenoval aj dvoch takých, ktorí zapadajú do jeho „špecifických“ kritérií. V Novoročnom príhovore povedal kruté slová: „Akoby chýbala úprimná snaha veci riešiť a chýbajú aj výsledky“, rok 2017 videl ako rok nesplnených nádejí a tak podobne. O výbere vyznamenaných k 25 výročiu vzniku SR škoda vôbec hovoriť. Vytrvalo seje opozičný vietor a čuduje sa, ak vyvolá búrku.
„Čím to je, že ten čo nevie spievať, spieva“ – to je úryvok z piesne skupiny NO NAME, pokus o parafrázu: „Čím to je, že p. Prezident“ stráca kytičky a s nimi aj popularitu“?

Vedia vedci kde je sever alebo nevedia?

18.09.2018

V kronike samostatnej Slovenskej Republiky sa vyskytuje viacero počinov zamestnancov, či záujmových skupín, ktoré sú verejnosti prezentované ako štrajky. Príznačné je, že v období II vlády viac »

Korenená uhorková sezóna

20.08.2018

V čase letnej dovolenkovej sezóny dozrievajú uhorky nakladačky. Dovolenkujú poslanci, ministri, učitelia, lekári aj sestry, novinári, redaktori, moderátori, ba aj celkom radoví zamestnanci. Politické viac »

Sú vôbec tí, ktorí varujú pred dôchodkovým stropom odborníci?

03.07.2018

Návrh na zakotvenie dôchodkového stropu do Ústavy SR nepodporuje celá koalícia, vedú sa polemiky, diskusie, popisali tony papiera, zaplnili relácie v rozhlase a televíziách a prečo to vlastne? viac »

Chášakdží

Chášakdžího dal podľa CIA zabiť saudskoarabský korunný princ

17.11.2018 09:17

Saudskoarabský minister zahraničných vecívyhlásil, že korunný princ nemá s vraždou novinára nič spoločné.

lekáreň, liek, lieky, dôchodca

Hádka o ceny liekov. Kalavská bola na strane Dôvery

17.11.2018 09:00

Dôvera navrhla prehodnotenie cien, ktoré by viedlo k zníženiu platieb zo strany zdravotných poisťovní, a teda k vyšším doplatkom pacientov.

požiar, kalifornia, usa, les, mesto, paradise

Požiar na severe Kalifornie má už 71 obetí, nezvestných môže byť vyše 1000

17.11.2018 08:34

Ide o lesný požiar s najtragickejšou bilanciou v Spojených štátoch za posledné storočie.

Trump Donald USA

Ďalšie clá pre Čínu možno nebudú, naznačil Trump

17.11.2018 08:00

Spojené štáty možno nebudú musieť uvaliť ďalšie clá na tovar z Číny. Uviedol to v piatok americký prezident Donald Trump.

skuseny47

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 23779x
Priemerná čítanosť článkov: 1321x

Autor blogu

Kategórie