Založ si blog

ZMENA JE ŽIVOT, NECH ŽIJE ZMENA!

Výsledok prvého kola prezidentských volieb bol aj nebol očakávaný. Odôvodnenia významného rozdielu medzi prvým a druhým kandidátom sú rôzneho druhu, niektoré relevantné, iné zjednodušene povedané, mimo misu. Medzi tie relevantné patria, že víťazná pani advokátka bez riadnej praxe si užívala masívnu podporu tých, ktorí robia v politickej aréne najväčší krik, teda opozičných strán, médií, mimovládok, viacerých známych „osobností“ a v neposlednom rade pána Prezidenta. Unisono tvrdili, že kandidátka ponúka zmenu, novú slušnú politiku, slušné a spravodlivé Slovensko. Nevadilo im, že podpredsedníčka Progresívneho Slovenska sama seba označuje za nezávislú občiansku kandidátku. Šéfredaktorka Pravdy v komentári zaťala sekeru, vraj kandidátke do druhého kola úplne stačí opakovať ponuku o zmene, nič viac a nič menej!

Naproti tomu eurokomisár – úspešný diplomat, ktorý sa presadil na najvyšších poschodiach európskej a svetovej politiky, bol a stále je fackovaný za podporu od Smeru SD a ešte viac za rozhodnutia a postoje orgánov Európskej Únie. To, že ľudsky hovoril o svojej kresťanskej výchove a vyznávaní viery aj počas služby v cudzine, nejeden zaujatý komentátor znevážil a šíril fámu o prevracaní kabátov. Vraj z večera do rána sa stal kresťanom. Protikandidát, ktorý sa nazýva morálnym víťazom, sudca Najvyššieho súdu, v priamom TV prenose osočil eurokomisára z podvodného získania titulu JUDr., čo je bluf. Vyčítal mu údajné hlasovanie za kvóty migrantov a ako prvý mu vytkol aj plat eurokomisára, ktorý je 2,5 krát vyšší ako plat Prezidenta SR.

Akú zmenu môže priniesť do prezidentského paláca víťazka prvého kola volieb? Tvár tzv. Pezinskej skládky je marketingový produkt mimovládok, vyškolená v USA, podporovaná USD z Goldmanovej nadácie aj OPEN SOCIETY prostredníctvom VIA JURIS, účastníčka inaugurácie Prezidenta Kisku, si užíva podporu a popularitu, ktorá z nej formuje model budúcej prezidentky, no byť Prezidentkou SR si nezaslúži! Zastrájanie sa na boj proti zlu, boj proti negatívnym javom v spoločnosti, síce oslovuje časť verejnosti zmagorenej mediálnym šírením negativizmu, ale to je presne to isté, čo vo funkcii chcel dosiahnuť Prezident Kiska – čiže tu žiadna zmena nehrozí! Spoločnosť bude rozdelená ešte viac ako je dnes. Jej politická neskúsenosť – až naivita spôsobí, že vo vzťahoch k zahraničiu si neškrtne, bude udržiavať a rozvíjať len tradičné priateľstvá v rámci V4 a dosť. Vybudovať si dôstojné meno vo vyšších poschodiach európskej politiky nemá šancu, najmä jej k tomu budú chýbať čas aj schopnosti. Obklopí sa poradcami, možno si ponechá zopár osvedčených kiskovcov a kontinuita bude zachovaná. Byť prezidentkou všetkých občanov SR nie je dosť dobre možné, v jej prípade už vôbec nie! Bude musieť splatiť to, čo do nej investovali tí, ktorým ide o Slovensko liberálne, priateľskejšie k migrantom, LGBT, homosexuálnym partnerstvám s adopciou detí, jednoducho modernejšie – zmenené na nepoznanie.

Čo ponúka eurokomisár voličom, môže to reálne splniť? Ponuka programu s reálnym obsahom pre kooperáciu – nie konfrontáciu, pre starších občanov aj mladé rodiny, pre budúcnosť priemyslu, pôdohospodárstva, ochranu tradičných hodnôt, ktoré umožnili národu prežiť ťažké časy, rozvoj kultúrneho dedičstva predkov – to si môže dovoliť iba osobnosť, ktorá si verí a ktorá nielen chce, ale aj vie ako to dosiahnuť. To, že sa vzdáva relatívne pohodlného života v cudzine a ponúka všetky svoje vedomosti, skúsenosti, kontakty, ktoré si po desaťročia budoval využiť na prospech Slovenska, to si zaslúži minimálne pozornosť, ak nie priamo potlesk. Nezaškodí pripomenúť drzý odkaz prezidentského hovorcu Krpeľana: „Brusel je bavlnka, toto je Slovensko – Welcome home“. Čo už povedať na to, že niektorým vadí aj to, že kandidát sa drží za ruku so svojou prvou manželkou, že vychovali tri úspešné deti, že jeho manželka povolaním učiteľka, je ochotná ujať sa úlohy prvej dámy a dať tak výkonu funkcii prezidenta aj tento doplnkový charitatívny rozmer. Nepochybne je možné konštatovať, že medzi kvalifikáciou kandidátov postupujúcich do druhého kola volieb je rozdiel a to rozdiel podstatný. Možno pomôže niektorým objasnenie, že ako predstaviteľ EK, čo je kolektívny orgán, bol p. Ševčovič viazaný programom a rozhodnutiami tohto orgánu, nemohol vystupovať otvorene proti nim – to si môžu dovoliť len politickí diletanti zgrupovaní v opozícii na Slovensku. Tým je dovolené úplne všetko! Ako prezident SR bude limitovaný len Ústavou SR a bude môcť slobodne rokovať v záujme Slovenska aj s bývalými kolegami, že rokovať vie o tom netreba pochybovať. Schopnosťou reprezentovať a úspešne vyjednávať na medzinárodnom poli v prospech Slovenska prevyšuje pán Šefčovič protikandidátku celkom jasne. Je to vecou osobnosti, intelektu a najmä mnohoročnej zmysluplnej práce v politických štruktúrach aj najvyšších úrovní. To sa nedá narýchlo naučiť, ani kúpiť.

Prečo vznikol taký rozdiel vo volebnom zisku? Je to dôsledok veľkého počtu kandidátov a sústredenej podpory všetkými možnými prostriedkami kandidátky Čaputovej. Osobitný vplyv na vymývanie  mozgov voličov majú sociálne siete, diskusné fóra a internet vôbec. Mladá, ale už aj stredná, ba neraz aj staršia generácia neurobí krok bez smartfónu. Ľudia sa už rozprávajú minimálne, nepíšu si listy a pohľadnice, mnohí s telefónom vstávajú aj zaspávajú. Kvantum prijímaných informácií im zahlcuje mozog jednoduchými, často nepravdivými informáciami, stráca sa schopnosť racionálne vyhodnocovať situácie, a o to ide! Taký volič je ideálnym objektom záujmu mocných, ktorí chcú byť ešte mocnejší a najmä bohatší. Ak sa volebný výsledok v druhom kole neotočí o 180 st., tak „S Bohom slušné a prosperujúce Slovensko“.

VOLÍME ZMENU, NECH ŽIJE ZMENA!

21.03.2019

VOLÍME ZMENU, NECH ŽIJE ZMENA! Výsledok prvého kola prezidentských volieb je námet pre sociológov. Odôvodnenia významného rozdielu medzi prvým a druhým kandidátom sú rôzne, niektoré relevantné, iné zjednodušene povedané, mimo misu. Medzi tie relevantné patria, že skúsená pani advokátka (bez riadnej praxe) si užívala masívnu podporu tých, ktorí robia v politickej [...]

VOLÍME ZMENU, NECH ŽIJE ZMENA!

21.03.2019

Výsledok prvého kola prezidentských volieb je námet pre sociológov. Odôvodnenia významného rozdielu medzi prvým a druhým kandidátom sú rôzne, niektoré relevantné, iné zjednodušene povedané, mimo misu. Medzi tie relevantné patria, že skúsená pani advokátka (bez riadnej praxe) si užívala masívnu podporu tých, ktorí robia v politickej aréne najväčší krik, teda [...]

ZMENA JE ŽIVOT, NECH ŽIJE ZMENA!

20.03.2019

Výsledok prvého kola prezidentských volieb bol aj nebol očakávaný. Odôvodnenia významného rozdielu medzi prvým a druhým kandidátom sú rôzneho druhu, niektoré relevantné, iné zjednodušene povedané, mimo misu. Medzi tie relevantné patria, že víťazná pani advokátka bez riadnej praxe si užívala masívnu podporu tých, ktorí robia v politickej aréne najväčší krik, teda [...]

Frakcia Červenej armády / Rote Armee Fraktion / RAF /

V Berlíne zadržali 30 rokov hľadanú teroristku z ľavicovej organizácie Frakcia Červenej armády

27.02.2024 12:44

Organizácia RAF v Nemecku v 70. a 80. rokoch podnikala bombové útoky, únosy a vraždy.

France Ukraine Conference

Vyslať vojakov na Ukrajinu? Opozícia vo Francúzsku reaguje na Macrona podobne ako Fico

27.02.2024 12:40

Opoziční politici vo Francúzsku jednoznačne odmietajú úvahu prezidenta Emmanuela Macrona o nasadení vojenských jednotiek na ukrajinskom území.

NR SR, parlament, trestná novela

Poslanci neprijali uznesenie týkajúce sa použitia rakiet z KĽDR a odsúdil rezolúciu europarlamentu k trestnej novele

27.02.2024 12:34

Snemovňa tiež vyzvala EP, aby rešpektovala, že úprava zákona a zrušenie ÚŠP je "suverénnym rozhodnutím demokraticky zvolenej vlády SR".

Ukrajina, vojna

Ak NATO pošle vojakov na Ukrajinu, vojna s ním bude nevyhnutná, hrozí Kremeľ. Stoltenberg sa vyjadril

27.02.2024 12:12

NATO nemá v pláne vyslať na Ukrajinu bojové jednotky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 57067x
Priemerná čítanosť článkov: 2283x

Autor blogu

Kategórie