Založ si blog

Utekajme! Už idú (ministri za OĽANO)!

Je vymaľované, tieňová vláda zostavená z odborníkov za OĽANO je na svete. Majú sledovať počínanie skutočnej vlády a okrem im adekvátnej kritike navrhovať riešenia, ktoré naozaj pomôžu. Zmyslom tohto unikátu má byť dôkaz, že opozičná alternatíva ku skorumpovanej bande existuje. Zaskočený Sulík čoby líder opozície to strávil s tým, že SAS by to môže urobiť do 24 hodín, ale je to predčasné. Samozvaný líder OĽANO sám seba do „vlády nezaradil“ no vláda bez predsedu nie je vláda. Či to bola skromnosť alebo niečo celkom iné, to sa ukáže čoskoro.

Keď v roku 1998 vznikala prvá vláda M. Dzurindu s narýchlo vytvoreným volebným subjektom SDK, V. Mečiar sa v televíznej diskusii opýtal „Kto ste pán Dzurinda“???

Odpovedzme si na analogickú otázku, čo je OĽANO a kto je jeho samozvaný líder I. Matovič. Hnutie OĽANO vzniklo krátko po voľbách v roku 2010. I Matovič bol zvolený poslancom NR za SAS, ale čoskoro ukázal farbu – do obehu dal informáciu, že za bojkotovanie hlasovania za dôveru vznikajúcej vlády I. Radičovej mu niekto ponúkol 20 miliónov €. Napokon to zahral do autu priznaním, že to bol kamarát a urobil to zo žartu. Neskôr na zasadaní poslaneckého klubu SAS navrhol Sulík vylúčenie nezvládnuteľného Matoviča zo SAS a bolo to odklepnuté. Obaja potom tvrdili, že bola taká dohoda, že I. Matovič a jeho traja spoločníci vydržia v SAS 1/4 roka, potom si môžu založiť vlastný politický subjekt. Tak sa aj stalo, OĽANO sa stalo nevyčerpateľným zdrojom zábavy v parlamente. Pamätný novembrový večer 2011 poslanci okolo I. Matoviča nehlasovali za uznesenie o vyslovení dôvery vláde!

Pred predčasnými voľbami v marci 2012 zostavoval I. Matovič kandidátnu listinu tak, že kandidáti mali absolvovať výsluch na detektore lži. Odmietli to politickí vyslúžilci, ktorí chceli OĽANO posilniť ako nezávislé osobnosti (Mikloško, Zajac, Palko) aj iní (Korda), čím nádeje OĽANO na dobrý výsledok vo voľbách neboli napodiv zmarené, skôr naopak. Parlamentnej politike podľa vzoru Matovič sa vzopreli skutočné osobnosti a stali sa nezávislými poslancami (Huba, Ritomská). Popisovať výkon mandátu poslanca I. Matoviča nie je potrebné. Vďaka častým extempore, silným vyhláseniam pre médiá aj v parlamente sa stal miláčikom bulváru, ktorý mu ochotne robil a stále robí PR.

Charakterizovať politické hnutie OĽANO je problém, lebo nezapadá do žiadnej formalizovanej schémy. Politická strana to nie je ani náhodou. Politické hnutie povedzme, ale svojho druhu. Nikde niet zmienky o orgánoch tohto hnutia o nejakých stanovách, voľbách funkcionárov. Všetko sa deje tak obyčajne: čo povie I. Matovič – to platí. Hnutie nemá reálne sídlo, vlastne malo sídlo na Študentskej ulici č. 2 v Trnave (táto adresa je stále na webovej stránke hnutia). V skutočnosti tam bolo sídlo vydavateľstva „TRNAVSKO“ ktoré vydávali, ako je všeobecne známe Matovičove firmy Región PRESS, jedna ako s.r.o. druhá ako živnosť Igor Matovič Región PRESS. Keby Ste tam náhodou zablúdili, žiadne sídlo parlamentného hnutia OĽANO tam nenájdete, ba ani I. Matoviča, lebo ten firmu predal českým podnikateľom. Či predal jednu firmu, či obidve spolu s OĽANO, to vie len on sám. Pýtať by sa ho na to mali jeho voliči a tiež naši investigatívni novinári.

Ako kriví tento spolok bez ladu a skladu parlamentnú demokraciu ukazuje to, že okrem jedinej kamennej poslaneckej kancelárie (Fecko) všetci ostatní poslanci majú kancelárie virtuálne, fungujú na internete, v NR SR má každý vytvorený PO BOX a je im dobre. Odkiaľ nabrali odvahu vyhlásiť sa za tieňových ministrov nevedno. Najskôr uverili v svoju jedinečnosť a chcú svoje poslanie zachrániť Slovensko napĺňať nielen slovami, ale aj skutkami. Keďže sú tie slová spravidla prázdne táraniny a ešte často na hrane zákona, aké by boli ich skutky? Ľudia, ktorí už pourážali všetkých čo sa v politike hýbu, aj tých, ktorí s politikou nič nemajú sa jednoducho nepaprú, idú na vec priamo. Priamo na voliča, ale prerátali sa, lebo len teraz sa ukáže – na čo majú a na čo nikdy nedorastú.

Tieňový predseda tieňovej vlády a jeho firmy sú s OĽANO prepojené pupočnou šnúrou, majú spoločné finančné transakcie a v konečnom dôsledku spoločné peniaze. Na webovom sídle hnutia bol ešte včera aj transparentný účet OĽANO, podobné účty si mali zriadiť aj kandidáti na županov v nedávnych voľbách a aj to urobili. Čo sa dá nájsť na transparentnom účte OĽANO? Viacero prevodov smiešnych súm v jednotkách €, ale aj významnejšie objemy. Napríklad 25 júla bolo poukázané z transparentného účtu 3.000 € Mgr. Art. Petrovi K za marketingové služby. 31 júla prevedené z účtu OĽANO 50.000 €. 14 augusta 3000 € prevod Mgr. Art. Petrovi K s poznámkou „Mylná platba“. 31 októbra prevod na účet OĽANO 20.000 € účel „Voľby VÚC“. 2 novembra poukázané na účet Región PRESS 5.296 € za „Inzerciu“ a v ten istý deň na účet Región PRESS 6.054 € za „Inzercia“. 3 novembra poukázané na účet OĽANO 27.700 € – zostatok na transparentnom účte 86,47 €. Že je to zmätočné a nič to nedokazuje? Ba áno, práve ten zmätok je príznačný a netransparentnosť sprevádza toto hnutie po celý čas. Tieňová vláda OĽANO nepredstavuje nádej na lepšie spravované Slovensko, ale hrozbu. OĽANO je výsmechom parlamentnej demokracie a taký subjekt je nestabilný, nemôže nič garantovať.

Nezávislosť v politike nie je žiadna cnosť!

20.11.2018

So závislosťami sa človek stretáva celý život. Niektoré sú dané od prírody, napríklad závislosť detí na rodičoch. Iného druhu sú závislosti získané, ako tabakizmus, alkoholizmus, drogové viac »

Vedia vedci kde je sever alebo nevedia?

18.09.2018

V kronike samostatnej Slovenskej Republiky sa vyskytuje viacero počinov zamestnancov, či záujmových skupín, ktoré sú verejnosti prezentované ako štrajky. Príznačné je, že v období II vlády viac »

Korenená uhorková sezóna

20.08.2018

V čase letnej dovolenkovej sezóny dozrievajú uhorky nakladačky. Dovolenkujú poslanci, ministri, učitelia, lekári aj sestry, novinári, redaktori, moderátori, ba aj celkom radoví zamestnanci. Politické viac »

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.

Alexander Lukašenko

Lukašenko kritizuje Moskvu, jeho krajina sa k Rusku nikdy nepripojí, povedal

14.12.2018 21:24

"To sa nikdy nestane. Suverenita je pre nás posvätná vec," vyhlásil.

Izrael, Tel Aviv, protesty, žlté vesty

Stovky ľudí protestovali v Tel Avive v žltých vestách proti zvyšujúcim sa životným nákladom

14.12.2018 19:29

Demonštranti žiadali skoncovanie s monopolnými firmami.

hudajda, jemen, prístav

Saudská Arábia aj Irán privítali dohodu, ku ktorej dospeli obe strany v Jemene

14.12.2018 19:04

Dôjde k stiahnutiu jemenských vládnych síl, ako aj síl povstalcov z prístavného mesta Hudajda.

skuseny47

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 24956x
Priemerná čítanosť článkov: 1313x

Autor blogu

Kategórie