Založ si blog

Verejnoprávnosť RTVS „Z blata do kaluže“

Vládna koalícia sa pred časom vyjadrila, že musí dôjsť k zmene na pozícii Generálneho riaditeľa RTVS, lebo rozhlasové, no najmä televízne spravodajstvo nemá už nič spoločné s verejnoprávnosťou. Pritom bolo poukazované na pozoruhodné nasadenie, priam zaujatosť  moderátorov spravodajských relácií Branislava D a Martina S. Títo v diskusných reláciách RTVS hovorili viac ako pozvaní hostia a presadzovali svoje politické názory bez škrupulí, až bolo evidentné ich protivládne zameranie. Nežnejšiu časť redaktorov idúcich vláde po krku s nebývalou vervou, reprezentovala najmä Zuzana H.

Dvojkolové verejné vypočúvanie kandidátov na GR RTVS ukázalo prednosti ale aj nedostatky viacerých kandidátov. Národná rada SR nakoniec zvolila 95 hlasmi súčasného GR pána Jaroslava R. Tomu bolo za úlohu kladené obnovenie verejnoprávneho charakteru vysielania. Od nástupu do funkcie GR RTVS uplynulo 6 mesiacov. Bol vymenený šéfredaktor TV spravodajstva, ktorý sa napokon sám priznal, že investigatívnosť mali robiť inak. Akoby nestačila „špeciálna investigatívna činnosť“ privátnych masových médií, aj verejnoprávna RTVS chcel byť moderná na spôsob prokuratúry. Informovanie sa im málilo, v honbe za akčnosťou priam vypočúvali svojich hostí.

Správanie sa uvedených moderátorov zostalo bez viditeľnej zmeny. Branislava D dokonca premiér označil za nepoučiteľného. Martina S včera v relácii „O 5 minút 12“  zajímalo jediné, aké dôsledky (rozumej personálne) vyvodí Smer SD z volebnej porážky. Istú nápravu badať u Zuzany H, možno je to dané jej vydajom za redaktora investigatívnej Markízy. Na jej miesto „britvy“ má RTVS hneď dve nové usilovné náhradníčky Danielu H a Katarínu J. Vo svojich spravodajských vstupoch zásadne nenáležite afektujú a čo je zaujímavé, spravidla ide o negatívne, kritické informácie o tom, čo hrozné sa zasa udialo na Slovensku.

Poslucháč či divák RTVS očakáva vyvážené spravodajstvo a nie quasi investigatívnosť! Čím sa zaoberá Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie? Otravovať spoločenskú klímu len tak pre zábavu po krvi bažiacich poslucháčov a divákov je kontraproduktívne. Pochopia to konečne v RTVS?

Vedia vedci kde je sever alebo nevedia?

18.09.2018

V kronike samostatnej Slovenskej Republiky sa vyskytuje viacero počinov zamestnancov, či záujmových skupín, ktoré sú verejnosti prezentované ako štrajky. Príznačné je, že v období II vlády viac »

Korenená uhorková sezóna

20.08.2018

V čase letnej dovolenkovej sezóny dozrievajú uhorky nakladačky. Dovolenkujú poslanci, ministri, učitelia, lekári aj sestry, novinári, redaktori, moderátori, ba aj celkom radoví zamestnanci. Politické viac »

Sú vôbec tí, ktorí varujú pred dôchodkovým stropom odborníci?

03.07.2018

Návrh na zakotvenie dôchodkového stropu do Ústavy SR nepodporuje celá koalícia, vedú sa polemiky, diskusie, popisali tony papiera, zaplnili relácie v rozhlase a televíziách a prečo to vlastne? viac »

Chášakdží

Chášakdžího dal podľa CIA zabiť saudskoarabský korunný princ

17.11.2018 09:17

Saudskoarabský minister zahraničných vecívyhlásil, že korunný princ nemá s vraždou novinára nič spoločné.

lekáreň, liek, lieky, dôchodca

Hádka o ceny liekov. Kalavská bola na strane Dôvery

17.11.2018 09:00

Dôvera navrhla prehodnotenie cien, ktoré by viedlo k zníženiu platieb zo strany zdravotných poisťovní, a teda k vyšším doplatkom pacientov.

požiar, kalifornia, usa, les, mesto, paradise

Požiar na severe Kalifornie má už 71 obetí, nezvestných môže byť vyše 1000

17.11.2018 08:34

Ide o lesný požiar s najtragickejšou bilanciou v Spojených štátoch za posledné storočie.

Trump Donald USA

Ďalšie clá pre Čínu možno nebudú, naznačil Trump

17.11.2018 08:00

Spojené štáty možno nebudú musieť uvaliť ďalšie clá na tovar z Číny. Uviedol to v piatok americký prezident Donald Trump.

skuseny47

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 23780x
Priemerná čítanosť článkov: 1321x

Autor blogu

Kategórie