Založ si blog

Verejnoprávnosť RTVS „Z blata do kaluže“

Vládna koalícia sa pred časom vyjadrila, že musí dôjsť k zmene na pozícii Generálneho riaditeľa RTVS, lebo rozhlasové, no najmä televízne spravodajstvo nemá už nič spoločné s verejnoprávnosťou. Pritom bolo poukazované na pozoruhodné nasadenie, priam zaujatosť  moderátorov spravodajských relácií Branislava D a Martina S. Títo v diskusných reláciách RTVS hovorili viac ako pozvaní hostia a presadzovali svoje politické názory bez škrupulí, až bolo evidentné ich protivládne zameranie. Nežnejšiu časť redaktorov idúcich vláde po krku s nebývalou vervou, reprezentovala najmä Zuzana H.

Dvojkolové verejné vypočúvanie kandidátov na GR RTVS ukázalo prednosti ale aj nedostatky viacerých kandidátov. Národná rada SR nakoniec zvolila 95 hlasmi súčasného GR pána Jaroslava R. Tomu bolo za úlohu kladené obnovenie verejnoprávneho charakteru vysielania. Od nástupu do funkcie GR RTVS uplynulo 6 mesiacov. Bol vymenený šéfredaktor TV spravodajstva, ktorý sa napokon sám priznal, že investigatívnosť mali robiť inak. Akoby nestačila „špeciálna investigatívna činnosť“ privátnych masových médií, aj verejnoprávna RTVS chcel byť moderná na spôsob prokuratúry. Informovanie sa im málilo, v honbe za akčnosťou priam vypočúvali svojich hostí.

Správanie sa uvedených moderátorov zostalo bez viditeľnej zmeny. Branislava D dokonca premiér označil za nepoučiteľného. Martina S včera v relácii „O 5 minút 12“  zajímalo jediné, aké dôsledky (rozumej personálne) vyvodí Smer SD z volebnej porážky. Istú nápravu badať u Zuzany H, možno je to dané jej vydajom za redaktora investigatívnej Markízy. Na jej miesto „britvy“ má RTVS hneď dve nové usilovné náhradníčky Danielu H a Katarínu J. Vo svojich spravodajských vstupoch zásadne nenáležite afektujú a čo je zaujímavé, spravidla ide o negatívne, kritické informácie o tom, čo hrozné sa zasa udialo na Slovensku.

Poslucháč či divák RTVS očakáva vyvážené spravodajstvo a nie quasi investigatívnosť! Čím sa zaoberá Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie? Otravovať spoločenskú klímu len tak pre zábavu po krvi bažiacich poslucháčov a divákov je kontraproduktívne. Pochopia to konečne v RTVS?

Sú vôbec tí, ktorí varujú pred dôchodkovým stropom odborníci?

03.07.2018

Návrh na zakotvenie dôchodkového stropu do Ústavy SR nepodporuje celá koalícia, vedú sa polemiky, diskusie, popisali tony papiera, zaplnili relácie v rozhlase a televíziách a prečo to vlastne? viac »

Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá

22.05.2018

Vrany nepatria medzi užitočné vtáky, žijú v kŕdľoch, v zimnom období viac v mestách ako na poli, či v lesoch. Podobne ako iné zvieratá (medvede a líšky) naučili sa aj vrany novým trendom, viac »

Show must go one, aj nezávislosť redaktorov RTVS?

09.05.2018

Čo už je lepšie na tomto svete ako nezávislosť a sloboda? Kam sa pozrieme, tam sa to nezávislými a slobodnými ľuďmi len tak hemží, dokonca aj v politike, aj vo verejných volených funkciách viac »

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Pri požiari v parížskej štvrti utrpelo zranenia 22 ľudí

20.08.2018 06:22

Už na konci júla v Aubervilliers pri požiari v bytovom dome zahynula matka so svojimi tromi deťmi.

Indonézia zemetrasenie obete

Silné zemetrasenie na Lomboku si vyžiadalo dve obete

20.08.2018 06:14

Ostrov Lombok sa stále spamätáva z ničivého zemetrasenia z 5. augusta, ktoré si vyžiadalo najmenej 460 obetí na životoch.

stíhačky, Sýria

Americké sily z Iraku neodídu, 'dokým nestabilizujú' situáciu v krajine

19.08.2018 22:02

USA ostanú v Iraku tak dlho, ako to bude potrebné, aby pomohli stabilizovať regióny, uviedol hovorca medzinárodnej koalície.

zrútenie most USA Miami

840. Toľko mostov sa môže zrútiť vo Francúzsku v najbližších rokoch, ukázal audit

19.08.2018 20:14

Audit zadaný francúzskou vládou ukázal, že približne 840 mostov na území tejto krajiny je vážne poškodených a v najbližších rokoch hrozí ich zrútenie.

skuseny47

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 20238x
Priemerná čítanosť článkov: 1265x

Autor blogu

Kategórie