Založ si blog

Verejnoprávnosť RTVS „Z blata do kaluže“

Vládna koalícia sa pred časom vyjadrila, že musí dôjsť k zmene na pozícii Generálneho riaditeľa RTVS, lebo rozhlasové, no najmä televízne spravodajstvo nemá už nič spoločné s verejnoprávnosťou. Pritom bolo poukazované na pozoruhodné nasadenie, priam zaujatosť  moderátorov spravodajských relácií Branislava D a Martina S. Títo v diskusných reláciách RTVS hovorili viac ako pozvaní hostia a presadzovali svoje politické názory bez škrupulí, až bolo evidentné ich protivládne zameranie. Nežnejšiu časť redaktorov idúcich vláde po krku s nebývalou vervou, reprezentovala najmä Zuzana H.

Dvojkolové verejné vypočúvanie kandidátov na GR RTVS ukázalo prednosti ale aj nedostatky viacerých kandidátov. Národná rada SR nakoniec zvolila 95 hlasmi súčasného GR pána Jaroslava R. Tomu bolo za úlohu kladené obnovenie verejnoprávneho charakteru vysielania. Od nástupu do funkcie GR RTVS uplynulo 6 mesiacov. Bol vymenený šéfredaktor TV spravodajstva, ktorý sa napokon sám priznal, že investigatívnosť mali robiť inak. Akoby nestačila „špeciálna investigatívna činnosť“ privátnych masových médií, aj verejnoprávna RTVS chcel byť moderná na spôsob prokuratúry. Informovanie sa im málilo, v honbe za akčnosťou priam vypočúvali svojich hostí.

Správanie sa uvedených moderátorov zostalo bez viditeľnej zmeny. Branislava D dokonca premiér označil za nepoučiteľného. Martina S včera v relácii „O 5 minút 12“  zajímalo jediné, aké dôsledky (rozumej personálne) vyvodí Smer SD z volebnej porážky. Istú nápravu badať u Zuzany H, možno je to dané jej vydajom za redaktora investigatívnej Markízy. Na jej miesto „britvy“ má RTVS hneď dve nové usilovné náhradníčky Danielu H a Katarínu J. Vo svojich spravodajských vstupoch zásadne nenáležite afektujú a čo je zaujímavé, spravidla ide o negatívne, kritické informácie o tom, čo hrozné sa zasa udialo na Slovensku.

Poslucháč či divák RTVS očakáva vyvážené spravodajstvo a nie quasi investigatívnosť! Čím sa zaoberá Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie? Otravovať spoločenskú klímu len tak pre zábavu po krvi bažiacich poslucháčov a divákov je kontraproduktívne. Pochopia to konečne v RTVS?

Utekajme! Už idú (ministri za OĽANO)!

22.11.2017

Je vymaľované, tieňová vláda zostavená z odborníkov za OĽANO je na svete. Majú sledovať počínanie skutočnej vlády a okrem im adekvátnej kritike navrhovať riešenia, ktoré naozaj pomôžu. viac »

Recepty pre Smer sú jednoduché, no bude to niektorých bolieť

07.11.2017

Naša TOP politická strana, hoci vnútorne konsolidovaná, vedená najschopnejším politikom na Slovensku, s rozvinutou členskou základňou a štruktúrou v obciach, okresoch i krajoch v sobotných viac »

Kto šetrí má za tri už neplatí!

18.10.2017

Kto by nepoznal povedačku o troch grošoch, z ktorých jeden mal dať syn na trovy, druhý bolo treba vrátiť rodičom a tretí si mal šetriť na budúce časy. V dnešnej spoločnosti vyžiť z tretiny viac »

Nemecko, vlajka, Berlín, zástava, Bundestag, nemecký parlament, Merkelová

Polícia prehľadala kancelárie Kresťanskodemokratickej únie Nemecka

22.11.2017 20:04

Muži zákona tak konali v súvislosti s vyšetrovaním politika Petra Blesera, ktorý je podozrivý z nelegálneho financovania strany.

atomova elektraren

Obnoviteľné zdroje zlacneli, majú budúcnosť

22.11.2017 20:00

Výroba elektriny z obnoviteľných zdrojov elektriny lacnie, čo je šancou pre Európu, aby znížila spotrebu fosílnych palív.

Russia Syria Summit

Rusko, Irán a Turecko rokovali v Soči o riešení sýrskeho konfliktu

22.11.2017 19:06

Prezidenti Ruska, Iránu a Turecka sa na schôdzke v Soči zhodli, že sa budú snažiť zorganizovať kongres za účasti rôznych skupín sýrskej opozície. Konať sa bude zrejme v Soči.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Odvody z platov vzrastú

22.11.2017 19:00

Firmy budú platiť vyššie odvody z ceny práce zamestnanca.

skuseny47

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 8334x
Priemerná čítanosť článkov: 833x

Autor blogu

Kategórie