Založ si blog

Verejnoprávnosť RTVS „Z blata do kaluže“

Vládna koalícia sa pred časom vyjadrila, že musí dôjsť k zmene na pozícii Generálneho riaditeľa RTVS, lebo rozhlasové, no najmä televízne spravodajstvo nemá už nič spoločné s verejnoprávnosťou. Pritom bolo poukazované na pozoruhodné nasadenie, priam zaujatosť  moderátorov spravodajských relácií Branislava D a Martina S. Títo v diskusných reláciách RTVS hovorili viac ako pozvaní hostia a presadzovali svoje politické názory bez škrupulí, až bolo evidentné ich protivládne zameranie. Nežnejšiu časť redaktorov idúcich vláde po krku s nebývalou vervou, reprezentovala najmä Zuzana H.

Dvojkolové verejné vypočúvanie kandidátov na GR RTVS ukázalo prednosti ale aj nedostatky viacerých kandidátov. Národná rada SR nakoniec zvolila 95 hlasmi súčasného GR pána Jaroslava R. Tomu bolo za úlohu kladené obnovenie verejnoprávneho charakteru vysielania. Od nástupu do funkcie GR RTVS uplynulo 6 mesiacov. Bol vymenený šéfredaktor TV spravodajstva, ktorý sa napokon sám priznal, že investigatívnosť mali robiť inak. Akoby nestačila „špeciálna investigatívna činnosť“ privátnych masových médií, aj verejnoprávna RTVS chcel byť moderná na spôsob prokuratúry. Informovanie sa im málilo, v honbe za akčnosťou priam vypočúvali svojich hostí.

Správanie sa uvedených moderátorov zostalo bez viditeľnej zmeny. Branislava D dokonca premiér označil za nepoučiteľného. Martina S včera v relácii „O 5 minút 12“  zajímalo jediné, aké dôsledky (rozumej personálne) vyvodí Smer SD z volebnej porážky. Istú nápravu badať u Zuzany H, možno je to dané jej vydajom za redaktora investigatívnej Markízy. Na jej miesto „britvy“ má RTVS hneď dve nové usilovné náhradníčky Danielu H a Katarínu J. Vo svojich spravodajských vstupoch zásadne nenáležite afektujú a čo je zaujímavé, spravidla ide o negatívne, kritické informácie o tom, čo hrozné sa zasa udialo na Slovensku.

Poslucháč či divák RTVS očakáva vyvážené spravodajstvo a nie quasi investigatívnosť! Čím sa zaoberá Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie? Otravovať spoločenskú klímu len tak pre zábavu po krvi bažiacich poslucháčov a divákov je kontraproduktívne. Pochopia to konečne v RTVS?

Čím to je, že stráca kytičky? Spev to nebude.

15.01.2018

V zlatom veku vysielania federálnej ČST bola populárna vedomostná súťaž s názvom „Desať stupňov ku zlatej“ v ktorej súťažiacemu ktorý v odpovedi chyboval odobrali kytičku kvetov. Bude viac »

Utekajme! Už idú (ministri za OĽANO)!

22.11.2017

Je vymaľované, tieňová vláda zostavená z odborníkov za OĽANO je na svete. Majú sledovať počínanie skutočnej vlády a okrem im adekvátnej kritike navrhovať riešenia, ktoré naozaj pomôžu. viac »

Recepty pre Smer sú jednoduché, no bude to niektorých bolieť

07.11.2017

Naša TOP politická strana, hoci vnútorne konsolidovaná, vedená najschopnejším politikom na Slovensku, s rozvinutou členskou základňou a štruktúrou v obciach, okresoch i krajoch v sobotných viac »

Lotyšská banka ABLV zrejme skončí, ECB ju odmietla podporiť

24.02.2018 10:10

Lotyšská banka ABLV ako finančný ústav zlyháva a jej záchrana nie je vo verejnom záujme, uviedli európske inštitúcie.

trump, turnbull

Trump po stretnutí s Turnbullom: Rozdielne názory na obchod pretrvali

24.02.2018 10:01

Americký prezident Donald Trump a austrálsky premiér Malcolm Turnbull sa počas stretnutia v Bielom dome usilovali odsunúť bokom predošlé pnutia.

Termál Centrum Galandia, galanta

Galanta si berie úver na opravu zatvoreného kúpaliska Galandia

24.02.2018 09:51

Kúpalisko je zatvorené už viac ako dva roky. Ak by Galanta neobnovila jeho prevádzku do konca budúceho roka, musela by vrátiť eurofondy vo výške 4,1 milióna eur.

kábul, afganistan, útok, terorizmus

Pri útokoch Talibanu a IS v Afganistane zahynulo 30 ľudí

24.02.2018 08:56

V metropole Kábul zabil v sobotu ráno najmenej dvoch ľudí samovražedný atentátnik, ktorý sa vyhodil do vzduchu neďaleko afganskej centrály NATO.

skuseny47

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 10684x
Priemerná čítanosť článkov: 971x

Autor blogu

Kategórie