Založ si blog

Verejnoprávnosť RTVS „Z blata do kaluže“

Vládna koalícia sa pred časom vyjadrila, že musí dôjsť k zmene na pozícii Generálneho riaditeľa RTVS, lebo rozhlasové, no najmä televízne spravodajstvo nemá už nič spoločné s verejnoprávnosťou. Pritom bolo poukazované na pozoruhodné nasadenie, priam zaujatosť  moderátorov spravodajských relácií Branislava D a Martina S. Títo v diskusných reláciách RTVS hovorili viac ako pozvaní hostia a presadzovali svoje politické názory bez škrupulí, až bolo evidentné ich protivládne zameranie. Nežnejšiu časť redaktorov idúcich vláde po krku s nebývalou vervou, reprezentovala najmä Zuzana H.

Dvojkolové verejné vypočúvanie kandidátov na GR RTVS ukázalo prednosti ale aj nedostatky viacerých kandidátov. Národná rada SR nakoniec zvolila 95 hlasmi súčasného GR pána Jaroslava R. Tomu bolo za úlohu kladené obnovenie verejnoprávneho charakteru vysielania. Od nástupu do funkcie GR RTVS uplynulo 6 mesiacov. Bol vymenený šéfredaktor TV spravodajstva, ktorý sa napokon sám priznal, že investigatívnosť mali robiť inak. Akoby nestačila „špeciálna investigatívna činnosť“ privátnych masových médií, aj verejnoprávna RTVS chcel byť moderná na spôsob prokuratúry. Informovanie sa im málilo, v honbe za akčnosťou priam vypočúvali svojich hostí.

Správanie sa uvedených moderátorov zostalo bez viditeľnej zmeny. Branislava D dokonca premiér označil za nepoučiteľného. Martina S včera v relácii „O 5 minút 12“  zajímalo jediné, aké dôsledky (rozumej personálne) vyvodí Smer SD z volebnej porážky. Istú nápravu badať u Zuzany H, možno je to dané jej vydajom za redaktora investigatívnej Markízy. Na jej miesto „britvy“ má RTVS hneď dve nové usilovné náhradníčky Danielu H a Katarínu J. Vo svojich spravodajských vstupoch zásadne nenáležite afektujú a čo je zaujímavé, spravidla ide o negatívne, kritické informácie o tom, čo hrozné sa zasa udialo na Slovensku.

Poslucháč či divák RTVS očakáva vyvážené spravodajstvo a nie quasi investigatívnosť! Čím sa zaoberá Rada pre rozhlasové a televízne vysielanie? Otravovať spoločenskú klímu len tak pre zábavu po krvi bažiacich poslucháčov a divákov je kontraproduktívne. Pochopia to konečne v RTVS?

Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá

22.05.2018

Vrany nepatria medzi užitočné vtáky, žijú v kŕdľoch, v zimnom období viac v mestách ako na poli, či v lesoch. Podobne ako iné zvieratá (medvede a líšky) naučili sa aj vrany novým trendom, viac »

Show must go one, aj nezávislosť redaktorov RTVS?

09.05.2018

Čo už je lepšie na tomto svete ako nezávislosť a sloboda? Kam sa pozrieme, tam sa to nezávislými a slobodnými ľuďmi len tak hemží, dokonca aj v politike, aj vo verejných volených funkciách viac »

Demokracia na slovenský spôsob

26.04.2018

Demokracia na slovenský spôsob V preklade „Vláda ľudu“ a v skutočnosti? Pojem demokracia je odjakživa aplikovaný veľmi flexibilne, neraz človek žasne, kto sa to vydáva za demokrata a čo viac »

Ľubomír Kopáček

Expert ku GDPR: Firmy investovali do právnikov, budú robiť ďalej to isté

24.05.2018 22:00

"Je predsa hlúposť, aby som si bral zákaznícku kartu, keď mi ju ponúknu pri náhodnom, jednorazovom nákupe," vraví expert na kybernetickú bezpečnosť Ľubomír Kopáček.

ženy, nákupy

GDPR. Ochráni zákon súkromie?

24.05.2018 22:00

Osobné údaje ľudí sú vždy tovarom, okolo ktorého sa točí veľký biznis. Od piatka 25. mája sa však môžete rozhodnúť, či na to dáte súhlas.

korupcia, úplatok

V Španielsku padli vysoké tresty za korupciu vládnych ľudovcov

24.05.2018 21:18

Viac ako dvom desiatkam španielskych podnikateľov a politikov vymeral vo štvrtok španielsky súd vysoké väzenské tresty.

Eurobankovky, peniaze

Taliani môžu spustiť dlhovú krízu ako Gréci

24.05.2018 21:14

Taliansko môže spôsobiť ďalšiu dlhovú krízu, podobne ako Grécko, ak sa politiky novej talianskej vlády sústredia výhradne na zvýšenie výdavkov.

skuseny47

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 17936x
Priemerná čítanosť článkov: 1196x

Autor blogu

Kategórie